Brauciens ar jahtu uz Roņu salu

Roņu salas osta

Ar jahtu uz Roņu salu

Roņu salas karte

Brauciens ar jahtu uz Roņu salu (igauniski – Ruhnu) var kļūt par vasaras neaizmirstamāko piedzīvojumu. Protams, tas attiecas uz tiem, kas ar jūru, jahtām un burāšanu nav saistīti vai saistīti maz. Pieredzējušiem burātājiem brauciens ar jahtu uz Roņu salu ir ierasts un pieslīpēts reiss. Roņu salas Ringsu osta atrodas 93 km jeb 52 jūras jūdzes no Rīgas.

Roņu salas osta Ringsu

Klasiskais nedēļas nogales brauciens ar jahtu uz Roņu salu:

  • izbraukšana piektdienas vakarā no Rīgas vai Lielupes ap saulrietu ~ 21:00…22:00,
  • nakts brauciens pāri Rīgas Jūras līcim,
  • ierašanās Roņu salas Ringsu ostā agri sestdienas rītā ~ 8:00,
  • visa sestdiena Roņu salā,
  • nakšņošana uz jahtas vai teltī Ringsu ostā no sestdienas uz svētdienu,
  • svētdien dienas vidū ~ 12:00 izbraukšana uz Rīgu vai Lielupi,
  • ierašanās Rīgā vai Lielupē vēlu svētdienas vakarā ~ 22:00.
Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 21:00, Alberts

Braucienus uz Roņu salu dažādās interpretācijās piedāvā liela daļa no mūsu jahtām. Mazākās 10 metru garās Carter-30 tipa jahtas braucienā uz Roņu salu uzņem 4 braucējus, lielākās 44…50 pēdu jahtas – 6…12 personas. Braucēju skaitu tālākos jūras braucienos nosaka uz jahtas pieejamais guļvietu daudzums, lai visi braucēji justos ērti.

Ar jahtu uz Roņu salu – īpašs jūras piedzīvojums

Doties braucienā uz Roņu salu tieši ar jahtu ir īpašs piedzīvojums, kas apvieno gan ceļojumu ar jaunu, interesantu vietu apskati, gan burāšanu ar jahtu atklātā jūrā, gan sadzīvi uz jahtas brauciena laikā. Roņu salas braucienā gūstamā emociju gamma ir cieši saistīta ar jahtas lielumu un vēja stiprumu brauciena laikā.

Piemēram, jahta Nirvana uz Roņu salu ņem līdz 12 personām, neraugoties uz to, ka uz jahtas ir tikai 8 guļvietas. Katrā braucienā uz jahtas ir cilvēki, kas vēlās būt naktī uz jūras, palīdzēt vadīt jahtu, ko kapteinis parasti arī ļauj darīt, papildus pamācot kā jāvada jahta – jātur kursā, jātur attiecībā pret vēju un “jāizbrauc” vilnis.

Ieteicamās jahtas braucienam uz Roņu salu

Pieteikt

no € 79/pers.
» līdz 12 personām
» no Andrejsalas

Pieteikt

no € 142/pers.
» līdz 6 personām
» no Mangaļsalas

Gulēšana uz jahtas ir īpašs piedzīvojums – jahta šūpojas, atkarībā no jahtas kursa dzirdams noteikts viļņu šļakstu ritms, īpaši guļot priekšējā kajītē. To visu pavada jahtas “kantēšana”, šūpošanās, uz klāja notiekošais – apkalpes soļi, vinču tirkšķēšana un buru plandīšanās vējā. Kādam neizbēgt arī no jūras slimības

Pret jūras slimību aptiekās nopērkami līdzekļi, kas novērš nelabumu transportlīdzekļos – automašīnās, uz kuģiem vai lidmašīnās. Taču kapteiņi iesaka nedaudz stiprā alkohola. Ja pastāv iespēja, ka var piemeklēt jūras slimība, svarīgi ātri iemigt vai doties uz klāju ieelpot svaigu gaisu un skatīties uz nekustīgo horizontu, nevis, piemēram, jūras viļņos.

Atkarībā no vēja virziena un stipruma, brauciens ar jahtu uz Roņu salu aizņem ap 10 stundām vai mazāk.

Atceros, kā būdams 9-gadīgs 3. klases skolnieks septembra sākumā pabiju Roņu salā ar katamarānu Kaupo. Toreiz tā nosaukums bija Kaupolikan. Tajā laikā tā bija politiski korektāk.

Atceļā uz Daugavgrīvu, mēs iekļuvām ļoti sirsnīgā pūtienā, taču vējš bija pa ceļam un Rīgu izdevās sasniegt nepilnās 5 stundās. Vēl tagad atmiņā iespiedies skats ar aptuveni 3…4 metrus augstiem iezaļgani-caurspīdīgiem viļņiem aiz katamarāna, kurus izgaismo rietošās saules stari, kā arī ūdens šļakatas, kas ik pa brīdim bagātīgi mūs aplēja starp katamarāna korpusiem nostiepto tīklu…

Kā zināms, leģendārais katamarāns Kaupo pazuda bez vēsts 2009. gada novembrī savā otrajā pasaules apceļojumā Indijas okeāna dienvidu daļā, vētrainā un jūrasbraucējiem ļoti bīstamā posmā starp Āfriku un Austrāliju.

Ko apskatīt Roņu salā

Roņu sala ir apmēram 5,5 kilometrus gara un 3,5 kilometrus plata. Salas vidū atrodas tās administratīvais centrs – Ruhnu, kurp var doties ekskursijā un iepazīties ar salas vēsturi un skaistākajām vietām:

Roņu salas vecā baznīca. 1643. gadā celtā Roņu salas koka baznīca, kas ir viena no vecākajām koka celtnēm Igaunijā, kas celta no avarējuša burinieka daļām.

Roņu salas jaunā baznīca. Tieši līdzās vecajai koka baznīcai Roņu salas centrā slejas 1912. gadā uzceltā jaunā akmens baznīca. Iesvētīta un atklāta 1912. gada 20. jūlijā.

Roņu salas vecā un jaunā baznīca

Roņu salas bāka atrodas salas augstākajā punktā – Haubjerres kalnā – salas austrumu daļā gandrīz pa ceļam no Ringsu ostas uz Ruhnu un tieši pa ceļam no salas centra uz slaveno Limo pludmali. Bākas metāla korpuss uzbūvēts 1877. gadā un to projektējis neviens cits kā Parīzes Eifeļa torņa un Ņujorkas Brīvības statujas arhitekts – Aleksandrs Gustavs Eiffels (Alexandre Gustave Eiffel). Bākas uguns atrodas 65 metrus virs jūras līmeņa.

Roņu salas bāka

Roņu salas bāka

Limo Pludmale atrodas Roņu salas dienvidaustrumu daļā, pavisam netālu no Ringsu ostas un tā ar pazīstama ar savām dziedošajām smiltīm. Limo ir populārākā un iecienītākā no divām salas pludmalēm. Otra ir Kunsi pludmale, kas atrodas Roņu salas ziemeļu galā. Limo pludmalē pie pašas jūras uzcelta Limo sauna – neliels viesu nams, kurā pārnakšņot un nopērties pirtī.

Limo pludmale Roņu salā

Kunsi pludmale Roņu salā

Roņu salas etnogrāfiskais muzejs skatītājiem atvērts kopš 1998. gada. Šeit apskatāmi ~ 300 darbarīki un sadzīves priekšmeti, kurus kādreiz lietojuši salas iedzīvotāji. Vieni no interesantākajiem eksponātiem ir 8 tūkstošus gadu vecs roņu mednieku darbarīks, darināts no kvarca un vecās koka baznīcas vējrādītājs ar pūķa galvu.

Viļņa Titāna “Uguns bura”. Roņu salas dienvidaustrumu piekrastē 1997. gadā tika uzstādīta Latvijas tēlnieka Viļņa Titāna darinātā, granītā kaltā akmens zīme Uguns Bura, kas veltīta jūras braucējiem.

Ogošana Roņu salā. Rudens pusē Roņu salas meži ir ļoti bagāti lielām brūklenēm.

Ieteicamā jahta un katamarāns braucienam uz Roņu salu

Pieteikt

no € 79/pers.
» līdz 12 personām
» no Andrejsalas

Pieteikt

no € 182/pers.
» līdz 8 personām
» no Bolderājas

Maltīte uz jahtas

Braucēji uz jahtas parasti paši kopīgi gatavo maltīti sev un pēc ieskatiem pacienājot arī jahtas apkalpi. Taču tā nav obligāta prasība. Uz jahtas ir kambīze (virtuve), kas aprīkota ar plīti (plīts virsma veidota tā, lai viļņos nešūpotos), izlietni, ledusskapi un citiem virtuves labumiem, lai būtu iespējams pagatavot siltu ēdienu uz jahtas.

Roņu salas ostā Ringsu ir krodziņš, kur ieturēt maltīti un iespēja apmeklēt saunu ostas jahtklubā. Taču brīvdienās, lielā apmeklētāju pieplūduma dēļ, var gadīties, ka krodziņš burtiskā nozīmē ir izēsts tukšs.

Kad vislabāk doties uz Roņu salu

Klasiski Roņu sala iecienīta brīvdienās. Taču kapteiņi iesaka braucienu ar jahtu uz Roņu salu ieplānot darbadienās, kad uz salas ir mierīgāk – mazāk tūristu un līdz ar to iespējams pilnīgāk izbaudīt Roņu salas šarmu.

Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 21:00, Alberts

Cik maksā brauciens ar jahtu uz Roņu salu

Brauciena cena uz Roņu salu, atkarībā no izvēlētās jahtas, ir € 600 par 30 pēdu Carter-30 tipa jahtu līdz € 1300 par lielajām 44…50 pēdu jahtām. Vienai personai vidēji jārēķinās ar 90…140 eiro par jahtas braucienu, € 30…40 maltītei un vēl kādiem € 30…40 tēriņiem uz salas, atkarībā no interesēm.

Rezervācijas nauda, kas jāiemaksā, piesakot braucienu – € 200…€ 400, atkarībā no izvēlētās jahtas. Pārējais norēķins – uz vietas pirms izbraukšanas.

Ekonomiskākās iespējas jahtas kruīzam uz Roņu salu

Līdztekus izbraucieniem no Rīgas vai Jūrmalas, piedāvājam kruīzus uz Roņu salu arī no Mērsraga vai Rojas, kas ģeogrāfiski atrodas tuvāk un ceļā uz salu jāpavada apmēram 5 stundas. Ceļojumā varēsim doties ar nelielu, 30 pēdas garu jahtu un šāda brauciena cena ir tikai 350€. Vienlaikus uz klāja uzņemsim līdz 5 viesiem.

Tāpat uz Roņu salu ar nelielu jahtu aizvizināsim arī no Saulkrastiem. Brauciena cena 400€, viesu skaits – līdz 2. Ja viesiem ir burāšanas pieredze un tie ir gatavi aktīvi līdzdarboties jahtas vadīšanā – ceļojumā varēs doties 4 braucēji.

Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni +371 29214264 (10:00-20:00, Alberts, alberts@arjahtu.lv).

Kas jāņem vērā plānojot braucienu uz Roņu salu

Braucienā uz Roņu salu, kapteinis patur tiesības pieņemt galīgo lēmumu par braucienu klienta izvēlētajā datumā, ja tas saistīts ar laika prognozi – vēja virzienu un stiprumu. Laika prognoze uzskatāma par gandrīz ticamu ne agrāk kā 3 dienas iepriekš. Braucienā jāņem līdzi pase, jo Roņu sala ir Igaunijas teritorija.

Kā pieteikt braucienu ar jahtu uz Roņu salu?

Lai vienotos par piemērotākās jahtas izvēli un pieteiktu braucienu ar jahtu uz Roņu salu, zvaniet +371 29214264 (10:00-20:00, Alberts, alberts@arjahtu.lv).

Roņu salas karte

Iepriekšējais Raksts:

Nākamais Raksts: